WARSZAWSKA DZIELNICA POD OBSERWACJĄ KAMER

Nowe ustawy a nasza prywatność
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” postanowił zamontować kamery w celu ograniczenia kradzieży kabli miedzianych oraz zmniejszeniu skali wandalizmu w całej dzielnicy.

Kamery nagrywają wszystkich stojących przed klatkami, osoby wyjmujące korespondencję z skrzynki czy nawet osoby korzystające z windy.
Zastępca prezesa zarządu ds. technicznych wyjaśnia, że miejsca, gdzie instalowane są kamery, wskazywane są przez radę osiedla. Chodzi o miejsca, gdzie najczęściej dochodziło do przykrych incydentów m.in. dewastacji, kradzieży przewodów elektrycznych czy aktów pijaństwa. Dodaje, że nagrania są chronione przez regulamin, dostęp będą miały wyłącznie przeszkolone osoby, a odtwarzanie nastąpi tylko w przypadku wystąpienia incydentu.

Pomysł zarządu spółdzielni wywołał kontrowersje. Wielu mieszkańców popiera monitoring. Uważają, że tylko osoby mające coś do ukrycia lub próbujące dokonać zniszczenia wspólnego mienia będą przeciwne kamerom. Część mieszkańców nie zgadza się jednak z kamerami jako skuteczną metodą odstraszania wandali i złodziei od kradzieży czy niszczenia mienia.
Ostatnio jeden z mieszkańców zgłosił administracji wybicie szyby na klatce, która była pod obiektywem kamer. Mieszkaniec ten ma wątpliwości czy kamery rzeczywiście zwiększą bezpieczeństwo i zapobiegną aktom wandalizmu. – Co komu po samym nagraniu, skoro sprawca dawno uciekł, a wiszące wszędzie obiektywy i tak nie zniechęciły go do wandalizmu? – pyta.

źródło:http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,17210582,Wielki_Brat_obserwuje_Brodno___Uczciwemu_kamera_nie.html

About Redakcja 320 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.