Twórca Facebooka nie świeci przykładem

O potrzebie należytej ochrony kont dostępu powtarza się do znudzenia.  Tymczasem, jedna z najbardziej znanych postaci Internetu straciła dostęp do swoich kont przez zupełną ignorancję ogólnie znanych zaleceń.

Przy okazji wycieku danych z LinkedIn, o którym niedawno pisaliśmy,  wykradziono także hasła dostępu do konta założyciela największego portalu społecznościowego. Największym zaskoczeniem był fakt, że hasła do jego kont brzmiały „dadada”. Co więcej, to samo nieskomplikowane hasło było używane na kilku portalach. Dane z LinkedIn wyciekły już w 2012 roku, co świadczy o tym, że Zukerberg od tego czasu ani razu nie zmieniał haseł dostępu.

Korzystanie z dwuskładnikowego uwierzytelniania, częste zmiany haseł i staranność o to, żeby treść hasła nie była łatwa do odszyfrowania – to podstawy zachowania bezpieczeństwa danych w Internecie.

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.