Śledztwo ws. cyberataku na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi obecnie śledztwo ws. ataku hakerskiego na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego dokonanego na początku miesiąca.

Chodzi o zainfekowanie komputerów osób odwiedzających stronę za pomocą złośliwego oprogramowania. Hakerzy doprowadzili do tego za pomocą bezprawnego zmodyfikowania strony internetowej urzędu.

Początkowo postępowanie było prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zakwalifikowała czyn pod art. 267 Kodeksu karnego. Sprawa jednak został przekazana do prokuratury, co wiązało się ze zmianą kwalifikacji czynu na art. 269 KK – niszczenie, uszkadzanie, usuwanie lub zmienianie danych o szczególnym znaczeniu (…).

Na początku lutego została odnotowana zewnętrzna ingerencja na stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego, przez co dostęp do niej został zablokowany na kilka godzin. Ponadto pojawiły się informacje, że zostały zaatakowane strony internetowe kilku banków.

 

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022511,jest-sledztwo-ws-cyberataku-na-knf.html

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.