Przetargi: pracodawca ujawni jaką masz umowę

przetargi
przetargi

To będzie rewolucyjna zmiana w przetargach – urzędy mogą pytać o nazwiska pracowników zatrudnionych przy wykonywaniu zamówień publicznych. Takie oficjalne stanowisko zaprezentowało GIODO oraz Urząd Zamówień Publicznych. Zdaniem przedstawicieli ww. organów przyjęte rozwiązanie zapewni realną kontrolę spełniania wymogu zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób zajmujących się czynnościami w ramach realizacji zamówień.

W praktyce zamawiający w każdej chwili będzie mógł żądać od wykonawcy lub podwykonawcy informacji w zakresie imienia, nazwiska, daty zawarcia umowy, jej rodzaju i wymiaru czasu pracy pracownika zatrudnionego na stanowisku wskazanym przez wykonawcę. Tym samym konkretne dane osobowe pracowników wykonawca może pozyskiwać na potrzeby weryfikowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. W ocenie GIODO jest to krok milowy ku zapewnieniu stosowania klauzul społecznych w przetargach przy równoczesnym zapewnieniu ochrony danych osobowych pracowników wykonujących czynności w ramach pełnienia obowiązków służbowych.

Źródło: Rzeczpospolita, 4 maja 2017 r.

About Redakcja 324 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.