Przejęcie LinkedIn przez Microsoft a kwestia bezpieczeństwa danych

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami przejęcia przez Microsoft największego portalu umożliwiającego kontakty zawodowe. Właściciele LinkedIn sprzedali portal za niebagatelną sumę ponad 26 mld dol. Płacąc tak wysoką cenę, Microsoft liczy na odniesienie korzyści przez wykorzystanie wielkiej bazy danych przeciwnika.

Nie ma wątpliwości, że informacje, które są w posiadaniu portalu posłużą w celu generowania zysków na innych polach działania Microsoft. Za przykład podaje się portal Lynda.com należący do Microsoft. Stanowi on platformę szkoleniową, która w połączeniu z bazą z LinkedIn, będzie mogła pozyskać miliony nowych użytkowników. Oprócz tego, Microsoft chce rozwijać się także na polu social media. Podsiadany przez Microsoft Yammer.com jest platformą, która ma pomóc w  skutecznej komunikacji w firmie.

Nie wiemy jaką politykę przyjmie Microsoft. Jako spółka państwa trzeciego (w rozumieniu prawa Unii Europejskiej) jest w ograniczonym zakresie zobowiązana do stosowania zasad ochrony danych osobowych obowiązujących na terenie Unii. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do nielegalnego wykorzystania danych w celu generacji zysków giganta.

http://www.techrepublic.com/article/microsoft-will-benefit-from-linkedins-massive-personal-database-but-privacy-risks-remain/

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.