„Panama Papers” – wyciek danych ujawnia schematy omijania prawa przez najbogatszych

e-ochronadanych - zgłaszanie incydentów do GIODO

Wielki wyciek danych z kancelarii prawnej „Mossack Fonseca” obejmuje ponad 11 milionów dokumentów 200 000 podmiotów z 200 krajów świata. Ujawnione zostały między innymi treści e-mail, zeznania podatkowe i dokumenty finansowe mogące dowodzić uchylania się od płacenia podatków czy nawet popełnienia przestępstw finansowych. W aferę wplątane są osoby z pierwszych stron gazet, a także 33 osoby widniejące na „czarnej liście” rządu USA (podejrzane są o handel z  meksykańskimi kartelami narkotykowymi). Wyciek danych na taką skalę na pewno zmniejszy zaufanie do firm specjalizujących się w transferze finansów do rajów podatkowych.

Osobami, które korzystały z usług kancelarii byli także Polacy: Paweł Piskorski- lider Stronnictwa Demokratycznego, Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo z Grupy ITI oraz Marek Profus, wydawca tygodnika „Piłka Nożna”.

Więcej znajdziesz tutaj

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.