Nowy system umożliwiający przyspieszenie procedury odprawy pasażerów na lotniskach

Na amsterdamskim lotnisku rozpoczęto testy systemu biometrycznych bramek i skanerów, które w sposób znaczący mają uprościć procedury przeprowadzane na lotniskach.

Działanie systemu polega na uprzednim zeskanowaniu paszportu i karty pokładowej oraz zrobieniu przez kamerę zdjęcia danego pasażera. Następnie przy bramce, po ustawieniu się osoby w określonym miejscu, skaner rozpoznaje jej twarz i można przejść przez bramkę w kierunku kontroli bezpieczeństwa. Jak dotąd, tego typu test systemu został przeprowadzony na jednej tylko bramce holenderskiego lotniska.

Działanie sprzętu obejmie również skanowanie bagażu podręcznego, co znacznie usprawni całą procedurę. Nie bez powodu test odbył się na amsterdamskim lotnisku, które obsługuje rocznie nawet 63 mln pasażerów (2016 r.), zbliżając się tym samym do dozwolonego maksymalnego limitu. Testom poddani zostaną jedynie pasażerowie, którzy obowiązkowo wcześniej zarejestrują się w systemie, jednak ich dane zostaną niezwłocznie wykasowane po przejściu przez bramkę.

Testy tego typu systemów przeprowadza się również na amerykańskich lotniskach (m.in. w Atlancie i Nowym Jorku). W tych przypadkach jednak system oparty jest na badaniu zgodności odcisków palców oraz tęczówki oka. Co warto dodać, skanowanie tego typu przeprowadza się już na wielu innych lotniskach na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Źródło: http://www.fly4free.pl/koniec-z-dlugimi-kolejkami-na-lotnisku-w-amsterdamie-testuja-system-ktory-skroci-meki-i-stresy-pasazerow/nggallery/image/amster/#galeria4722

 

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.