Linkedin stał się ofiarą kradzieży danych

e-ochronadanych - zgłaszanie incydentów do GIODO

Nadal odbija się czkawką wyciek danych z roku 2012 spowodowany brakiem odpowiednich zabezpieczeń. Właśnie wtedy hakerzy uzyskali dostęp do loginów i haseł  użytkowników Linkedin. W ostatnich dniach wyszło na jaw, że informacje o kradzieży z 2012 roku były niepełne, a skala ataku pozostawała w tajemnicy, aż do teraz.

Wraz z upływem czasu, okazuje się że zakres wycieku danych dotyczył bazy aż 165 milionów kont użytkowników wraz z ich adresami email pochodzących z kont. Co prawda wyciek nie dotyczy haseł, a samych haszy haseł (SHA1, bez soli) jednak oblicza się, że wkrótce ponad 90% z nich zostanie złamanych. Osoby, które  mają konto na Linkedin założone przed rokiem 2012 powinny mieć się na baczności. Używanie tych samych loginów i haseł do innych usług może spowodować dodatkowe szkody. Zespół Omni Modo rekomenduję zmiany haseł.

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.