Linie papilarne kciuka niemieckiej minister obrony skopiowane

Osobą, która pozyskała i następnie skopiowała linie papilarne kciuka minister Ursuli von der Leyen, jest specjalista od kwestii biometrycznych Jan Krisller.

Specjalista przedstawił sposób na zdobycie kopii linii papilarnych palca konkretnej osoby. Mianowicie, wskazał na wykonanie wysokiej jakości zdjęcia blisko wybranej osobie jako bardzo skutecznej metody pozyskania „materiału” do wykonania kopii.

Krisller wykonał zdjęcie, siedząc w pobliżu mównicy w trakcie przemowy pani minister, aparatem cyfrowym z obiektywem o ogniskowej 200 mm. To w zupełności wystarczył, by następnie za pomocą specjalistycznego programu i chemikaliów uzyskać wierną kopię linii papilarnych kciuka niemieckiej minister obrony.

Jak udowodnił Krisller, wykonana kopia pozwala przełamać zabezpieczenia w postaci skanerów linii papilarnych używanych m.in. w iPhone’ach.

Specjalista ostrzegł również, że jest w stanie uzyskać duplikat tęczówki kanclerz Angeli Merkel, wykorzystując nawet plakaty z kampanii wyborczych bądź reklamowych.

Opis metody użytej przez Jana Kisllera 

źródło

About Redakcja 321 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.