Francja: Rządowa platforma internetowa do zgłaszania kradzieży danych online.

www.cybermalveillance.gouv.fr jest platformą internetową przez którą można zgłosić włamanie do poczty mailowej.

Jest to program rządowy, który ma na celu podnoszenie świadomości, zapobieganie cyberprzestępstwom,  a także wspieranie bezpieczeństwa cyfrowego.

Początkowo program był testowany w regionie Hauts-de-France, obecnie objął swoim zasięgiem całą Francję.

Jest on kierowany nie tylko do osób fizycznych, ale także do firm i samorządów, ma pomagać w dokładnej diagnozie tego co się stało, a także łączyć poszkodowanych ze specjalistami oraz odpowiednimi organizacjami w najbliższej okolicy.

Do celów platformy należy również szerzenie wiedzy i dostarczanie praktycznych informacji dotyczących ochrony przed wyciekiem danych.

Według firmy Symantec Francja znajduje się na drugim miejscu – po Stanach Zjednoczonych pod względem kradzieży danych osobowych on-line.

Od października 2015 r. do października 2016 r. w USA skradziono 791,8 milionów danych we Francji 85,3 miliona danych, a w Rosji, która  zajmuje trzecie miejsce –  83,5 milionów danych osobowych.

 

About Redakcja 321 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.