Brałeś pożyczkę w Wonga? Twoje dane (wraz z numerem dowodu) mogły wyciec — rozważ zastrzeżenie dowodu

Do klientów firmy Wonga trafił mail z wiadomością o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia wycieku danych z serwerów firmy. Zakres danych, jaki został w sposób nieautoryzowany udostępniony, obejmuje: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numeru dowodu osobistego. Podano także informacje, że hasła klientów, w tym hasła podawane przy weryfikacji tożsamości, objęte są osobnym systemem zabezpieczeń i nie było do nich nieautoryzowanego dostępu.

Niemniej, co warto zauważyć, wyciek danych mógł nastąpić także w Wielkiej Brytanii (jak podaje BBC). Z jedną różnicą, a mianowicie poszerzeniu zakresu wycieku danych o cztery ostatnie cyfry karty płatniczej.
Jak podano w oficjalnym komunikacie firmy, nieautoryzowany dostęp mógł potencjalnie dotyczyć danych około 22 tysięcy klientów Wonga.

Wonga podjęła już działania w celu zminimalizowania skutków wystąpienia incydentu, a mianowicie jest w trakcie przebudowy infrastruktury informatycznej. Klienci zaniepokojeni informacją o możliwym wycieku próbują uzyskać informację jakie kroki powinni podjąć dalej, by zminimalizować ryzyko wykorzystania ich danych osobowych. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom, pracownicy Wonga sugerują zastrzeżenie i wymianę dowodów osobistych. Warto się zastanowić czy za kilka dni nie będziemy mieli do czynienia z masową wymianą dokumentów tożsamości… Na ile takie działania będą racjonalne – czas pokaże.

Żródło: https://niebezpiecznik.pl/post/brales-pozyczke-w-wonga-twoje-dane-wraz-z-numerem-dowodu-mogly-wyciec-rozwaz-zastrzezenie-dowodu/

http://www.bbc.com/news/business-39544762

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.