BCR nadal ważny w kontekście transferu danych do USA

Pęknięta tarcza Kapitana Ameryki. Obrazek dzięki uprzejmości https://www.superheroden.com/
Pęknięta tarcza Kapitana Ameryki. Obrazek dzięki uprzejmości https://www.superheroden.com/

Z dzisiejszej konferencji w Brukseli dobiegają do nas bardzo pocieszające doniesienia o BCR. Serwis privacylaws donosi, że przedłużające się negocjacje w sprawie „Privacy Shield” nie mają wpływu na legalność transferu do USA opartego o BCR.

„Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby wyciągać wnioski dotyczące Wiążących Reguł Korporacyjnych oraz modelowych klauzul umownych w odniesieniu do transferów UE-USA, ale na razie firmy mogą nadal z nich korzystać [transferując dane poza EOG]” powiedziała Falque-Pierrotin (Przewodnicząca Grupy Roboczej ds. artykułu 29).

Jest to kolejny argument „utrzymujący przy życiu przepływ danych” pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. I pomimo przekroczonych terminów wyznaczonych orzeczeniem Schrems-FB, wlewa w nas otuchę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupa Robocza grupa robocza dyskutuje nad projektem porozumienia, które zastąpi unieważniony program „Safe Harbour”.

Więcej informacji o Privacy Shield znajdą Państwo tutaj

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.