Awaria ePUAP, system administracji państwowej do poprawki

e-ochronadanych - zgłaszanie incydentów do GIODO

Powodem problemów był brak wyposażenia aplikacji w system automatycznego ponownego uruchamiania po awarii. System tworzony m.in. przez Comarch, Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i Pentacomp nie został wyposażony w automatyczną procedurę odtworzenia danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia.

Niestety procedura wymaga udziału administratorów. Do usunięcia awarii został zaangażowany specjalny sztab kryzysowy powołany przez Centralny Ośrodek Informatyki. Wszystko wróciło do normy w niedzielę po kilkudniowych próbach naprawy.

Portal służy do komunikacji obywateli z jednostkami administracji publicznej. Przez portal ePUAP można m.in. złożyć wniosek o świadczenie z programu 500+, w tym celu niezbędne jest założenie konta w serwisie, który pozwala  na potwierdzenie tożsamości osoby.

About Redakcja 316 Articles
Omni Modo to po łacinie „na każdy sposób”. Nazwa naszej firmy to nie przypadek. Na każdy sposób chcemy bowiem pokazywać klientom nasze doświadczenie, profesjonalizm i sukcesy w dziedzinie ochrony danych osobowych.